21 שנות נסיון בדיני עבודה
הטרדה מינית, אפליה בעבודה
אודות »
21 שנות נסיון בדיני עבודה הטרדה מינית, אפליה בעבודה
אודות »
הטרדה מינית בעבודה
מה ההגדרה של הטרדה מינית בעבודה
הטרדה מינית בעבודה - שאלות ותשובות
הצעות חוזרות בעלות אופי מיני: מתי זו הטרדה מינית
ומה אם זו רק הצעה מינית אחת ויחידה?
הטרדה מינית: גם בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום
ניצול יחסי מרות
רומן בעבודה או ניצול מרות?
הטרדה מינית: ההקשר הפסיכולוגי של ניצול יחסי מרות
ניצול יחסי מרות האם צריך להוכיח פחד
הטרדה מינית מילולית: התייחסויות מיניות חוזרות
התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניות או לנטיה מינית: הסבר ופסקי דין
פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח ושוביניסטית היא הטרדה מינית
פסק דין: גידופים מיניים אינם "מעשה קונדס"
פסק דין: אמירה גסה אחת אינה סיבה לפיטורים
פסק דין: האם מתירנות מינית מצד תובעת רלוונטית בשאלה אם היתה הטרדה מינית
הטרדה מינית בעבודה מה אפשר לעשות
תביעה כספית על הטרדה מינית בעבודה - הפיצוי
הטרדה מינית: למה תביעה כספית ולא משטרה
300,000 שקל פיצוי לעובדת סיעודית שנאנסה על ידי מעסיקה
מדוע הגשת תביעה כספית עדיפה לעיתים על תלונה במשטרה
פסק דין: פיצוי של 40,000 שקל לעובדת סיעודית על הטרדה מינית
הטרדה מינית: מהי התנכלות
עזיבת מקום העבודה בגלל תלונה על הטרדה מינית
הטרדה מינית מהי מסגרת יחסי עבודה?
מתי אפשר לתבוע את מקום העבודה על הטרדה מינית
בירור הטרדה מינית בלי תלונה, בשל שמועה
בירור תלונה על הטרדה מינית שלב אחר שלב
הטרדה מינית: כשמעסיק לא ממלא חובותיו
הטרדה מינית הפרת חובות מעסיק: בית הדין חייב תובע להגיש תביעה גם נגד המטרידה
אחראית חיצונית לבירור תלונות על הטרדה מינית
מעסיק זה לא בית משפט (אבל אין לו ברירה)
פשרה כספית עם מקום העבודה והמטריד
הטרדה מינית: מה בין דרישה כספית לסחיטה
גישור בעניין הטרדה מינית הזדמנות לתיקון
הליכי הדיון בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית
בפסק דין שייצגתי: בית הדין החזיר עובד לתפקידו לאחר בירור הטרדה מינית
התיישנות בתביעות על הטרדה מינית
ראיות בתביעת הטרדה מינית
ייעוץ משפטי הטרדה מינית בעבודה
השופטת ורדה וירט לבנה בהרצאה על תפקיד בית הדין במניעת הטרדה מינית
פיצוי לעובדת שהועברה מתפקידה כי המנהל נמשך אליה
החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית
החוק למניעת הטרדה מינית - נוסח החוק
תקנות למניעת הטרדה מינית ותקנון הטרדה מינית
20,000 שקל פיצוי על אי בירור תלונה על הטרדה מינית
פיצוי כספי, לא דמי שתיקה
הטרדה מינית בהייטק
300,000 שקל לעובדת על סביבת עבודה רווית תכנים מיניים
בג"ץ: עובדת שהוטרדה והתפטרה זכאית לזכויות כאילו פוטרה

הטרדה מינית בעבודה - שאלות ותשובות

כל האינפורמציה בהרחבה על הטרדה מינית במקום עבודה, מאמרים והסברים מהניסיון, כתבתי בדף הראשי הטרדה מינית בעבודה. כאן ריכזתי שאלות נפוצות על הטרדה מינית בעבודה וגם שאלות על הטרדה מינית שאני מקבלת מדי פעם.

יש לי רומן במקום העבודה עם הבוס  שלי. הוא נשוי ואני לא, הוא לא עוזב את הבית, אבל קשה לומר שהוא מטריד אותי, אני הרי מסכימה. יש מה לעשות עם זה? זו בכלל הטרדה מינית?


במקרה של קשר זוגי עם הממונה במקום העבודה, ההנחה של בתי הדין היא שמדובר בקשר שבו יש ניצול יחסי מרות ולכן זה ייחשב להטרדה מינית אסורה.
החזקה היא שהעובדת הכפופה אין לה יכולת להביע באופן חופשי את רצונה, שכן היא הכפופה. אם מדובר בקשר מיני בלבד, ולא במערכת יחסים שלמה, בתי הדין יטו לראות בכך הטרדה מינית מסוג ניצול מרות בעבודה, למרות ההסכמה שלך.

על המעביד להפריד את המרות, כלומר לא להיות יותר בוס שלך, וגם לדווח על הקשר במקום העבודה – וזאת כדי לסתור טענה אפשרית לניצול יחסי מרות והטרדה מינית בעבודה. עוד על יחסי מרות בעבודה ורומן כתבתי במאמר ששמו רומן בעבודה או ניצול מרות?

התלוננתי על הטרדה מינית במקום העבודה ואמרו לי לשבת במקום אחר עד לתום בירור התלונה. האם חוקי?

לפי החוק למניעת הטרדה מינית והתקנות למניעת הטרדה מינית, על המעביד להרחיק את הנילון (מי שנגדו הוגשה תלונה) מהמתלוננת בזמן בירור התלונה על ההטרדה המינית.

בית הדין פסק כי במקרה שבו המעביד בחר להעביר ממקומה דווקא את המתלוננת, בזמן בירור תלונתה על הטרדה מינית, הדבר מנוגד לתקנות למניעת הטרדה מינית ולתקנות למניעת הטרדה מינית. במקום להרחיק את הנילון בזמן בירור התלונה בדבר הטרדה מינית, בחרה הנתבעת להעביר ממקומה דווקא את המתלוננת – התובעת, לשם הרחקתה מהנילון.

מעשה זה של הנתבעת מעבר להיותו מנוגד לתקנות למניעת הטרדה מינית, אף היווה מסר לא ראוי בנסיבות העניין לפיו התובעת "נענשת" על כך שהגישה תלונה בגין הטרדה מינית. עוד על התנכלות בשל תלונה על הטרדה מינית ראו כאן.

כותבת האתר, עו"ד מיה צחור, עוסקת בנושא הטרדה מינית בעבודה, על כל היבטיו: ייעוץ משפטי, ליווי הליכי חקיקה, הגשת תביעות שחלקן הפכו לפסיקה תקדימית, ייצוג במשא ומתן, בגישור ובהליכי בירור במקומות עבודה. משמשת אחראית חיצונית לבירור תלונות הטרדה מינית במקומות עבודה.

פניות לייעוץ משפטי

עמית לעבודה כל הזמן מספר לידי בדיחות גסות ומעיר לי על העברית שלי כשהוא משתמש בביטויים מיניים. בחברה אומרים שאני צריכה לקחת את זה בהומור ושאני רגישה מדי. זו הטרדה מינית?


לפי הפסיקה, עובד יוצר אוירה עוינת גם כאשר הוא נוהג להתבטא בביטויים שיש בהם רמזים מיניים, לרבות בדיחות ומחמאות, בתדירות אשר יוצרת אוירה לא נעימה במקום העבודה, והדבר נחשב להטרדה מינית. גם אם הדברים לא כוונו ישירות אלייך זה נחשב להטרדה מינית. הטרדה מינית אינה מקבלת הכשר נורמטיבי משום שהדברים נאמרו לכאורה בצחוק. הנה מאמר בעניין הטרדות מיניות מילוליות.

הוטרדתי במקום העבודה ואני רוצה להגיש תביעה כספית על הטרדה מינית גם נגד המטריד וגם נגד מקום העבודה. יש לי עילת תביעה נגד מקום העבודה?


נגד מקום העבודה אפשר להגיש תביעה על הטרדה מינית אם הפר את חובותיו לפי החוק למניעת הטרדה מינית ובתוך כך לא תלה למשל תקנון למניעת הטרדה מינית, לא מינה אחראית לבירור תלונות על הטרדה מינית או שלא מילא את חובותיו לאחר שהוגשה תלונה על הטרדה מינית. למשל, הגיע למסקנות שלא היתה הטרדה מינית ללא בירור, הגן על המטריד, לא נקט נגד המטריד בצעדים משמעתיים בשל ההטרדה המינית.
קיראו עוד באתר עו"ד מיה צחור:

עברתי הטרדה מינית במקום העבודה ואני לא מסוגלת להמשיך לעבוד שם. האם אני יכולה להגיש תביעה כספית נגד המטריד בלבד, או שאני צריכה לתבוע גם את מקום העבודה על ההטרדה המינית?


אפשר להגיש תביעה כספית על הטרדה מינית רק נגד המטריד, אם זה רצונך. בייעוץ משפטי בודקים אם יש עילת תביעה על הטרדה מינית והתנכלות גם נגד מקום העבודה, אם המעביד מילא את כל חובותיו לפי החוק למניעת הטרדה מינית,  ואז להחליט אם להגיש תביעה על הטרדה מינית והתנכלות גם נגד מקום העבודה. קיראו כאן תי אפשר לתבוע את המעסיק על הטרדה מינית.

היגשתי תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה, ואמרו לי שהם לא יכולים לטפל בזה, כי זה מקרה חמור, ועלי להגיש תלונה במשטרה. האם זה נכון? אני חייבת להגיש תלונה במשטרה על הטרדה מינית?

ממש לא. החוק למניעת הטרדה מינית נותן לך שלוש אפשרויות לפעולה בקשר להטרדה מינית: תביעה כספית על הטרדה מינית, תלונה במקום העבודה על הטרדה מינית ותלונה במשטרה. את יכולה לבחור מהו אפיק הפעולה המתאים לך והנכון בנסיבות. מוטב ללכת לייעוץ משפטי לפני שנוקטים פעולה בקשר עם תלונה או תביעה על הטרדה מינית בעבודה. מקומות עבודה לפעמים לא יודעים מה לעשות עם תלונתך, ושולחים אותך למשטרה כי נראה להם שזה המקום הנכון לטפל בתלונה על הטרדה מינית. אבל זה לא נכון.

יש בידי הקלטות המוכיחות את ההטרדה המינית, הקלטתי את הממונה מציע לי הצעות מיניות. האם הקלטה זו ראיה קבילה בבית המשפט?


בהחלט. אם אחד הצדדים לשיחה המוקלטת הזאת ידע על ההקלטה, במקרה זה זו את, זו לא האזנת סתר ואפשר להשתמש בהקלטה כראיה לכל דבר ועניין בתביעות הטרדה מינית ובכלל. על ראיות בתביעות הטרדה מינית.

לפני שבוע המנהל שלי הזמין אותי לשיחה לאחר שקיבל תלונה מאחת המזכירות שהתלוננה שהטרדתי אותה מינית. למיטב זכרוני רק החמאתי לה על הלבוש ולא מעבר לזה. האם אני צריך להגיע עם עו"ד?


לא חייב. אבל מומלץ לפני שאתה הולך לבירור על הטרדה מינית, להגיע לייעוץ משפטי אצל עורך דין, להבין מה זכויותיך, מה החוק הרלוונטי, אולי תבין מה היה בהתנהגותך שגרם לתלונה על הטרדה מינית. 

אני אחראית על הטרדות מיניות במקום העבודה. יש שמועות בעבודה שאחד המנהלים יש לו רומן עם המזכירה. שאלתי אותה והיא אמרה שלא, וגם הוא אמר שלא. אבל זה שקוף שיש ביניהם משהו. מה אני צריכה לעשות?

את צריכה לבדוק עם כל אחד מהם, בנפרד, בעיקר לבדוק אם יש פגיעה או הטרדה. אם הם מכחישים, נראה שאת את שלך כמעביד מבחינת החוק למניעת הטרדה מינית, כנראה עשית. התקנות למניעת הטרדה מינית מפרטות את חובותייך בעניין בירור תלונה על הטרדה מינית. על חובות המעסיק בקשר לבירור תלונה על הטרדה מינית כשאין תלונה.

התלוננתי בעבודה על הטרדה מינית מצד המנהל שלי. מאז שהיגשתי תלונה על הטרדה מינית לא עשו עם זה כלום. פעם אחת דיברו איתי וזהו. זה היה לפני חודשיים. אין לי מושג גם מה דיברו איתו, רק שמאז הוא פחות נחמד אליי ובא לי ללכת משם. לא טוב לי. אני זכאית לפיצויי פיטורים?

מאחר שהיגשת תלונה על הטרדה מינית בעבודה, ממונה מטעם המעביד אמור לדבר איתך, לדבר עם המנהל, לשמוע את טענות שני הצדדים, ועדים, בקשר לתלונה על הטרדה מינית, לחבר דוח עם נימוקים והמלצות. אם המעסיק לא עשה את זה ייתכן שהפר את החובות המוטלים עליו בחוק למניעת הטרדה מינית ובתקנות למניעת הטרדה מינית.

אם את רוצה לעזוב, ייתכן שיש לך אפשרות לקבל יותר מפיצויי פיטורים, גם פיצוי על הפרת החוק למניעת הטרדה מינית ואולי גם פיצוי על כך שאת נאלצת לעזוב מקום עבודה בגלל ההטרדה המינית ובשל העדר בירור על הטרדה מינית, או בירור לא תקין שלא בהתאם לתקנות למניעת הטרדה מינית. לפני שאת עושה מעשה מוטב לגשת לייעוץ משפטי, כדי לראות מה האפשרויות ואיך לעשות את זה נכון.
את יכולה בינתיים לקרוא פה על מה קורה כאשר עוזבים עבודה בגלל הטרדה מינית. 

המעביד זימן אותי לבירור על הטרדה מינית בגלל אסאמאס ששלחתי לעובדת והיו בו דברים מיניים. זה היה בכלל בצחוק, חשבתי שזה יצחיק אותה. אפשר לפטר אותי בגלל זה?

ממונה מטעם המעביד אמור לזמן אותך לבירור התלונה בדבר ההטרדה המינית, לברר ולגבש מסקנות והמלצות. יש מגוון של צעדים שהמעביד יכול לנקוט אם מצא שאכן היתה הטרדה מינית, פיטורים זה הצעד החמור ביותר. אז תאורטית אפשר לפטר בגלל זה, האם זה נכון וסביר בנסיבות העניין - את זה אפשר לבדוק בייעוץ משפטי. לקריאה נוספת על הטרדות מיניות מסוג התייחסות מיניות מילוליות.

מה ההגדרה של הטרדה מינית בעבודה

כשמרגישים מוטרדים, השאלה הראשונה היא האם זו הטרדה מינית לפי החוק. הנה הגדרות החוק בליווי הסבר ודוגמאות   המשך קריאה »

הצעות חוזרות בעלות אופי מיני: מתי זו הטרדה מינית

מהן הצעות בעלות תוכן מיני הנחשבות להטרדה מינית? מתי צריך להראות סירוב חד משמעי?   המשך קריאה »

ומה אם זו רק הצעה מינית אחת ויחידה?

הצעה חד פעמית ליחסי מין: האם אפשר להגדירה כהטרדה מינית מסוג התייחסות מבזה ומשפילה?   המשך קריאה »

הטרדה מינית: גם בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום

לבית הדין לעבודה לדון גם בתביעות על בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות

מתי מערכת יחסים בהסכמה בין מנהל לעובדת הכפופה לו נחשבת להטרדה מינית תוך ניצול יחסי מרות בעבודה?   המשך קריאה »

רומן בעבודה או ניצול מרות?

מתי רומן בעבודה ייחשב בעצם להטרדה מינית מסוג ניצול יחסי מרות, ומה קורה כאשר הרומן מסתיים. הסברים ופסקי דין   המשך קריאה »

הטרדה מינית: ההקשר הפסיכולוגי של ניצול יחסי מרות

דברים שנשאה הד"ר צביה זליגמן, פסיכולוגית קלינית, בכנס הטרדה מינית שארגנתי בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות האם צריך להוכיח פחד

טור דעה: למה כלי התקשורת שולחים עובדת לפוליגרף לבדוק אם פחדה מהבוס השר   המשך קריאה »

הטרדה מינית מילולית: התייחסויות מיניות חוזרות

על בדיחות גסות, הצגת סרטי פורנו ודיבורים סקסיסטיים כהטרדה מינית. פסקי דין בנושא הטרדות מילוליות   המשך קריאה »

התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניות או לנטיה מינית: הסבר ופסקי דין

מהי אותה "התנהגות מבזה או משפילה" המהווה הטרדה מינית. פסקי דין: להטרדה מינית לא נדרשת כוונה מינית   המשך קריאה »

פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח ושוביניסטית היא הטרדה מינית

פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח, בוטה ושוביניסטית היא הטרדה מינית   המשך קריאה »

פסק דין: גידופים מיניים אינם "מעשה קונדס"

250,000 שקל פיצוי לעובד שעבד במקום העבודה 26 שנה ופוטר כי לא הסכים לעבוד עם מי שהטריד אותו. רוב הפיצוי על שימוע לקוי   המשך קריאה »

פסק דין: אמירה גסה אחת אינה סיבה לפיטורים

פס"ד: לא סביר שסיטואציה חד פעמית של אמירות גסות ללא התראה קודמת תגרור פיטורים, אפשר להסתפק במכתב התראה או שיחת נזיפה   המשך קריאה »

פסק דין: האם מתירנות מינית מצד תובעת רלוונטית בשאלה אם היתה הטרדה מינית

  המשך קריאה »

הטרדה מינית בעבודה מה אפשר לעשות

ארבע אפשרויות לנפגע/ת הטרדה מינית במקום העבודה והם יכולים לממש את כולן: תביעה כספית על הטרדה מינית, תלונה במקום העבודה, תלונה במשטרה   המשך קריאה »

תביעה כספית על הטרדה מינית בעבודה - הפיצוי

120,000 שקל, זהו סכום הפיצוי הכספי המירבי ללא הוכחת נזק שאפשר לתבוע בתביעה על הטרדה מינית בעבודה. ואפשר לעיתים להכפיל במספר הההטרדות   המשך קריאה »

הטרדה מינית: למה תביעה כספית ולא משטרה

ההבדל בין תלונה במשטרה לבין תביעה כספית על הטרדה מינית   המשך קריאה »

300,000 שקל פיצוי לעובדת סיעודית שנאנסה על ידי מעסיקה

התובעת, עובדת סיעודית ממולדבה, זכתה במלוא תביעתה. על הטרדה מינית בעבודה בית הדין פסק לה פיצוי מקמסימלי על כל מעשה מגונה ואינוס והעיר שאם היתה תובעת יותר, היה...   המשך קריאה »

מדוע הגשת תביעה כספית עדיפה לעיתים על תלונה במשטרה

יתרונה של התביעה הכספית על תלונות במשטרה   המשך קריאה »

פסק דין: פיצוי של 40,000 שקל לעובדת סיעודית על הטרדה מינית

העובדת לא התלוננה, תלונתה במשטרה נסגרה, היו לה תלונות קודמות. ובכל זאת בית הדין האמין לה ופסק לטובתה פיצוי   המשך קריאה »

הטרדה מינית: מהי התנכלות

התנכלות יכולה להיות בגלל סירוב להצעות מיניות, בגלל תלונה על הטרדה מינית ובשל סיוע לעובד שהגיש תלונה   המשך קריאה »

עזיבת מקום העבודה בגלל תלונה על הטרדה מינית

לעיתים מקום העבודה הופך קר ומנוכר לאחר תלונה על הטרדה מינית. לכאורה הכול בסדר, ההטרדה המינית הופסקה, התלונה טופלה, אבל איכשהוא כבר לא רוצים להיות ושוקלים התפטרות. מלכוד   המשך קריאה »

הטרדה מינית מהי מסגרת יחסי עבודה?

הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה במקום העבודה, תוך כדי עבודה, תוך ניצול מרות ביחסי העבודה   המשך קריאה »

מתי אפשר לתבוע את מקום העבודה על הטרדה מינית

  המשך קריאה »

בירור הטרדה מינית בלי תלונה, בשל שמועה

בירור על הטרדה מינית במקום העבודה מתחיל בדרך כלל בתלונה מצד העובד/ת המוטרדת. ומה אם אין תלונה ויש שמועות על הטרדה? או שהעובד/ת ביקשו לא לברר?   המשך קריאה »

בירור תלונה על הטרדה מינית שלב אחר שלב

בירור תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה שלב אחרי שלב, חובות האחראית וחובות המעסיק   המשך קריאה »

הטרדה מינית: כשמעסיק לא ממלא חובותיו

מתי אפשר לתבוע מעסיק על הפרת חובותיו מכוח החוק למניעת הטרדה מינית? האם חייבים להוכיח הטרדה מינית?   המשך קריאה »

הטרדה מינית הפרת חובות מעסיק: בית הדין חייב תובע להגיש תביעה גם נגד המטרידה

עובד תבע באמצעותי את מקום העבודה על הפרת חובותיו בבירור תלונה על הטרדה מינית. בית הדין חייב אותו לתבוע גם את המטרידה   המשך קריאה »

אחראית חיצונית לבירור תלונות על הטרדה מינית

מה חובות המעסיק בקשר למינוי אחראית על הטרדה מינית במקום העבודה   המשך קריאה »

מעסיק זה לא בית משפט (אבל אין לו ברירה)

הנסיון מלמד: צריך להוציא מידי מעסיקים את מלאכת הבירור של תלונות על הטרדה מינית במקומות עבודה. מעסיק הוא לא בית משפט   המשך קריאה »

פשרה כספית עם מקום העבודה והמטריד

תביעות כספיות על הטרדה מינית יכולות להסתיים בפשרה כספית לפני תביעה, עם מקום העבודה, עם המטריד או עם שניהם. הנה כמה דוגמאות   המשך קריאה »

הטרדה מינית: מה בין דרישה כספית לסחיטה

דרישה לפיצוי כספי בגין הטרדה מינית בעבודה, לפני שמגישים תביעה, אינה בהכרח סחיטה   המשך קריאה »

גישור בעניין הטרדה מינית הזדמנות לתיקון

הליך משפטי מול מטריד יכול להיות סוג של חוויה מתקנת למתלוננת. במאמר אני מתארת הליך של גישור בענייני הטרדה מינית בעבודה   המשך קריאה »

הליכי הדיון בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית

מתווה הדיון המומלץ בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית בבית הדין האזורי לעבודה   המשך קריאה »

בפסק דין שייצגתי: בית הדין החזיר עובד לתפקידו לאחר בירור הטרדה מינית

בתיק שייצגתי העובד, בית הדין ביטל החלטת מנהל לשלול סמכויות מעובד שננזף על אי העמדת גבולות בשיח במחלקתו והורה על פיצוי כספי של 92,000 שקל   המשך קריאה »

התיישנות בתביעות על הטרדה מינית

ביום 1 בינואר 2012 הוארכה ההתיישנות על תביעות הטרדה מינית משלוש שנים לשבע. מה התיישן ומה לא   המשך קריאה »

ראיות בתביעת הטרדה מינית

יומן, אסאמאסים, הקלטות. נטל ההוכחה בתביעות הטרדה מינית אינו גבוה מאשר בתביעות רגילות   המשך קריאה »

ייעוץ משפטי הטרדה מינית בעבודה

יש לי קייס, אומרים לי בטלפון, כמה עולה ייצוג בתביעה? למה כל כך חשוב להתייעץ לפני שעושים צעד כלשהו בעניין הטרדה מינית בעבודה   המשך קריאה »

השופטת ורדה וירט לבנה בהרצאה על תפקיד בית הדין במניעת הטרדה מינית

במרס 2008 ניתן פסק הדין התקדימי שיחסים בין ממונה לכפופה חזקה עליהם שהם ניצול יחסי מרות. בכנס שארגנתי בנושא באוניברסיטה העברית, נשאה דברים שופטת בית הדין הארצי ורדה...   המשך קריאה »

פיצוי לעובדת שהועברה מתפקידה כי המנהל נמשך אליה

כאשר מנהל נמשך לסגניתו, מי מהשניים צריך לפנות את מקומו אם לא יכולים לעבוד יחד - האם האדם שייצרו גובר עליו או שמא מושא הכמיהה?   המשך קריאה »

החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית

הנוסח המלא של החוק למניעת הטרדה מינית, תקנות הטרדה מינית והתקנון הטרדה מינית שתלוי במקומות העבודה   המשך קריאה »

החוק למניעת הטרדה מינית - נוסח החוק

  המשך קריאה »

תקנות למניעת הטרדה מינית ותקנון הטרדה מינית

  המשך קריאה »

20,000 שקל פיצוי על אי בירור תלונה על הטרדה מינית

20,000 שקל הוטלו על מעסיק עורך דין שלא בירר תלונה על הטרדה מינית תוך שהוא לועג לעובדת   המשך קריאה »

פיצוי כספי, לא דמי שתיקה

הכותרות מדברות על "דמי שתיקה" למתלוננות כאילו מדובר בעסקה לא כשרה. בהסכם כספי מחוץ לכותלי בית המשפט יש יתרון למתלוננות, שרוצות בכך   המשך קריאה »

הטרדה מינית בהייטק

האם יש מאפיינים מיוחדים להטרדות מיניות בהייטק? תלונה יכולה למנוע הטרדות מיניות? מתוך דברים שמרתי בכתבת עומק בנושא בדה מרקר   המשך קריאה »

300,000 שקל לעובדת על סביבת עבודה רווית תכנים מיניים

300,000 שקל פיצוי לעובדת שהיתה חשופה לאוריה רוויית אמירות מיניות. בית הדין: העובדת הייתה בבחינת "קהל שבוי" להתבטאויות המנהל והיא לא יכלה להימנע מהאזנה להן, ובכך יש ניצול של יחסי מרות.   המשך קריאה »

בג"ץ: עובדת שהוטרדה והתפטרה זכאית לזכויות כאילו פוטרה

בית המשפט העליון: עובדת שהתפטרה עקב הטרדה מינית זכאית לפיצויי פיטורים   המשך קריאה »
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין הטרדה מינית בעבודה
דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה 2002 - 2016
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין הטרדה מינית בעבודה, דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה 2002 - 2016 developed by: roimil.com
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין
הטרדה מינית בעבודה דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה
2002 - 2016
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי, לפי עובדותיו ונסיבותיו של כל מקרה, וכל העושה שימוש במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי, לפי עובדותיו ונסיבותיו של
כל מקרה, וכל העושה שימוש במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי,
לפי עובדותיו ונסיבותיו של כל מקרה, וכל העושה שימוש
במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
developed by: roimil.com