21 שנות נסיון בדיני עבודה
הטרדה מינית, אפליה בעבודה
אודות »
21 שנות נסיון בדיני עבודה הטרדה מינית, אפליה בעבודה
אודות »
הטרדה מינית בעבודה
מה ההגדרה של הטרדה מינית בעבודה
הטרדה מינית בעבודה - שאלות ותשובות
הצעות חוזרות בעלות אופי מיני: מתי זו הטרדה מינית
ומה אם זו רק הצעה מינית אחת ויחידה?
הטרדה מינית: גם בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום
ניצול יחסי מרות
רומן בעבודה או ניצול מרות?
הטרדה מינית: ההקשר הפסיכולוגי של ניצול יחסי מרות
ניצול יחסי מרות האם צריך להוכיח פחד
הטרדה מינית מילולית: התייחסויות מיניות חוזרות
התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניות או לנטיה מינית: הסבר ופסקי דין
פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח ושוביניסטית היא הטרדה מינית
פסק דין: גידופים מיניים אינם "מעשה קונדס"
פסק דין: אמירה גסה אחת אינה סיבה לפיטורים
פסק דין: האם מתירנות מינית מצד תובעת רלוונטית בשאלה אם היתה הטרדה מינית
הטרדה מינית בעבודה מה אפשר לעשות
תביעה כספית על הטרדה מינית בעבודה - הפיצוי
הטרדה מינית: למה תביעה כספית ולא משטרה
300,000 שקל פיצוי לעובדת סיעודית שנאנסה על ידי מעסיקה
מדוע הגשת תביעה כספית עדיפה לעיתים על תלונה במשטרה
פסק דין: פיצוי של 40,000 שקל לעובדת סיעודית על הטרדה מינית
הטרדה מינית: מהי התנכלות
עזיבת מקום העבודה בגלל תלונה על הטרדה מינית
הטרדה מינית מהי מסגרת יחסי עבודה?
מתי אפשר לתבוע את מקום העבודה על הטרדה מינית
בירור הטרדה מינית בלי תלונה, בשל שמועה
בירור תלונה על הטרדה מינית שלב אחר שלב
הטרדה מינית: כשמעסיק לא ממלא חובותיו
הטרדה מינית הפרת חובות מעסיק: בית הדין חייב תובע להגיש תביעה גם נגד המטרידה
אחראית חיצונית לבירור תלונות על הטרדה מינית
מעסיק זה לא בית משפט (אבל אין לו ברירה)
פשרה כספית עם מקום העבודה והמטריד
הטרדה מינית: מה בין דרישה כספית לסחיטה
גישור בעניין הטרדה מינית הזדמנות לתיקון
הליכי הדיון בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית
בפסק דין שייצגתי: בית הדין החזיר עובד לתפקידו לאחר בירור הטרדה מינית
התיישנות בתביעות על הטרדה מינית
ראיות בתביעת הטרדה מינית
ייעוץ משפטי הטרדה מינית בעבודה
השופטת ורדה וירט לבנה בהרצאה על תפקיד בית הדין במניעת הטרדה מינית
פיצוי לעובדת שהועברה מתפקידה כי המנהל נמשך אליה
החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית
החוק למניעת הטרדה מינית - נוסח החוק
תקנות למניעת הטרדה מינית ותקנון הטרדה מינית
20,000 שקל פיצוי על אי בירור תלונה על הטרדה מינית
פיצוי כספי, לא דמי שתיקה
הטרדה מינית בהייטק
300,000 שקל לעובדת על סביבת עבודה רווית תכנים מיניים
בג"ץ: עובדת שהוטרדה והתפטרה זכאית לזכויות כאילו פוטרה

ייעוץ משפטי הטרדה מינית בעבודה

בעמוד זה הסבר על מטרת הייעוץ המשפטי גם למתלוננים/ות וגם למי שנגדם מוגשת תלונה על הטרדה מינית בעבודה. 

יש לי קייס, אומרים לי בטלפון, כמה עולה ייצוג בתביעה על הטרדה מינית? במאמר זה אנסה להסביר את חשיבות הייעוץ המשפטי בעניין הטרדה מינית בעבודה: למי ששוקלים להגיש תביעה על הטרדה מינית, למי שרוצים להתלונן במקום העבודה, מי שמוזמנים לבירור הטרדה מינית. 
אני עוסקת בייעוץ משפטי וייצוג בעניין הטרדה מינית בעבודה מאז 1996, ומכירה את הנושא מכל הזוויות (על ניסיוני בתחום הטרדה מינית בעבודה תוכלו לקרוא כאן).
אז הנה לפניכם מה כל כך חשוב להתייעץ לפני שעושים צעד כלשהו בעניין הטרדה מינית בעבודה:
זה נכון לנפגעת ההטרדה המינית, למי שנגדו הוגשה תלונה במקום העבודה, וזה בוודאי נכון למעסיקים  הנתקלים במקרה של הטרדה מינית, וגם אחראיות הטרדה מינית. נכון שיש יותר מתלוננות, ובדרך כלל מתלוננות מול גברים, אבל בכל פעם שאני כותבת עובדת שמוטרדת מינית, אני מתכוונת גם לעובד. 
אמרו לי שאני יכולה לתבוע, שמעתי שאין לי סיכוי כי יזמתי, קראתי שחייבים להתלונן
נניח בשעת כתיבת מאמר זה. קיבלתי טלפון מעובדת ששוקלת להגיש תביעה נגד מקום העבודה על הטרדה מינית בעבודה. למטריד אין כסף, היא רוצה לתבוע את מקום העבודה. לדבריה, היא לא עשתה זאת עדיין כי אמרו לה שהיא חייבת להתלונן קודם במשטרה.
מי אמר לה דבר כזה שהיא צריכה להתלונן במשטרה לפני שהיא תובעת פיצוי כספי על הטרדה מינית?
היא לא זוכרת, נדמה לה שקראה בעיתון.
לפונים ולפונות לתיאום פגישה אני מבהירה: הייעוץ המשפטי, הנכון לנסיבותיו של המקרה הספציפי, ניתן בתשלום בפגישה במשרדי בקיבוץ גליל ים בהרצליה. התיאום נעשה ישירות איתי. מובהר כי השימוש באתר, כמו גם הפנייה אליי, בכתב או בשיחה טלפונית, לצורך בדיקת אפשרות להגיע לפגישת ייעוץ או לתאם פגישה, אינם מהווים ייעוץ משפטי ואינם יוצרים יחסי עורך דין–לקוח. אינני נותנת ייעוץ "ראשוני", לא במייל ולא בטלפון.

או עובדת שנפגעה מהטרדה מינית על ידי עובד במקום העבודה, שהוא עובד זוטר. היא רוצה לעזוב את מקום העבודה בגלל ההטרדה המינית, נגרם לה נזק כספי בגלל טיפולים פסיכולוגיים שעברה, אבל מבחינתה אין סיכוי שהיא יכולה לתבוע את העובד, משום שכסף אין לו. היא רוצה לתבוע את מקום העבודה. למה? כי שם זה קרה. האם יש עילה לתבוע את מקום העבודה בגלל הטרדה מינית? בכל מקרה? רק כי מקום העבודה הוא ה"כיס העמוק"?

השלב החשוב ביותר. מה נכון לעובדת הבאה לייעוץ משפטי, לה, ולה בלבד, באשר להטרדה המינית. האם היא רוצה להגיש תביעה משפטית, כיצד פעולה כזו יכולה לקדם אותה ואת מטרותיה ומה הפעולה שיכולה להגשים את רצונותיה בהקשר הזה. רצון לצדק? לפיצוי? 

קיראו עוד באתר עו"ד מיה צחור:
עובדת ניהלה קשר בהסכמה עם המנהל שלה, היא קראה ברשת על ניצול יחסי מרות, אבל יודעת, כן יודעת, שאין לה מה לעשות עם זה משום שהסכימה, ואפילו זוכרת פעם אחת זימה ושלחה לממונה מסרון מחויך בתגובה להצעה מינית שלו. היא מבינה, כי אמרו לה או כי קראה באינטרנט, שאין לה סיכוי מולו. האם במצב דברים כזה יש קייס משפטי?
או שהפניה באה בכלל מבן הזוג של אותה עובדת שמנהלת קשר בהסכמה. הוא קרא שזה לא בסדר שמנהל מקיים קשר מיני עם עובדת  ועכשיו הוא רוצה ללכת למקום העבודה. וכן, אשתו איתו (או שלעיתים האשה לא בעניין). יש קייס? מה עושים?
האם נכון להתלונן במשטרה על ניצול יחסי מרות?
ומשטרה? משטרה זה בכלל מקום נכון להתלונן בו על ניצול יחסי מרות לכאורה? על קשר מיני בהסכמה בין מנהל לעובדת?  והאם כל מקרה של קשר בין מנהל עם עובדת הכפופה לו הוא ניצול יחסי מרות? מתי זה פלילי?

הרשת מוצפת אינפורמציה, נושא ההטרדה המינית הוא נושא חם, בפרט כאשר אנחנו בעידן המי טו. בעניין הטרדה מינית יש מצד אחד כללים וחוקים מאוד ברורים ומצד שני הרבה רגש ושיפוטיות. לפעמים לחץ חברתי הוא זה שמוביל את העובדת למשטרה. אם לא התלוננת, אומרים לה, זה יוריד מהאמינות שלך. איש לא יאמין לך, ככה יראו שאת רצינית.
כל כך הרבה אינפורמציה מוטעית בפנייה אחת
מי אמר שאפשר לתבוע מעביד על הטרדה מינית מצד עובד שלו? האם זה בכלל נכון לתבוע מעביד רק כי לעובד המטריד אין כסף? ואם זה מקום עבודה מצוין שהעובדת רוצה להמשיך בו שנים רבות והעובד המטריד הולך עוד חודש הביתה כי יוצא לפנסיה, האם נכון לעובדת להגיש תביעה? 

אולי בייעוץ המשפטי אגלה שהעובדת מולי בכלל לא רוצה להגיש תביעה אבל בעלה לא יסכים שהיא תמשיך לעבוד עם אותו "מטריד" עד שצדק לא ייעשה. ואולי פשוט היא רוצה להחזיר לעצמה את כבודה, להראות שדבריה אמת לאמיתה אמת ולכן עליה להגיש תביעה.

אפשר לקרוא באתר שלי, להתרשם, להצטייד באינפורמציה. על מנת לראות מה נכון לעשות במקרה המסוים של העובד/ת הנתקלת בהטרדה מינית, או בניצול מרות, או ביחסים בהסכמה, צריך ללכת לייעוץ משפטי. 

מה המטרה של הייעוץ
להבין את הקייס המשפטי, האם מדובר בהטרדה מינית בעבודה, מה אומר החוק, מה קבעה פסיקת בתי הדין לעבודה, היכן החוזק המשפטי והיכן החולשות.

לראות מה אפשרויות הפעולה הקיימות במקרה הבא לייעוץ. האם תלונה למשטרה, תביעה כספית, נגד המעביד או נגד העובד או המנהל המטריד, או שניהם. האם נכון להגיש תלונה במקום העבודה. מה סיכויי התביעה, מה פסקו בתי הדין לעבודה במקרים דומים בעבר.

ואם העובדת מעוניינת לעזוב את מקום העבודה מה הסיכוי שלה בתביעה על הטרדה מינית, אולי בייעוץ המשפטי יוברר שתביעה תפרנס בעיקר עורכי דין אבל לא תביא סעד משמעותי לעובדת, מוטב לה להישאר ולעבוד ולהתפרנס במקום העבודה, כמובן אם הדבר אפשרי מבחינתה. פרנסה לא תהיה לה מבית הדין לעבודה.
 
והשלב החשוב ביותר. מה נכון לעובדת הבאה לייעוץ משפטי, לה, ולה בלבד, באשר להטרדה המינית. האם היא רוצה להגיש תביעה משפטית, כיצד פעולה כזו יכולה לקדם אותה ואת מטרותיה ומה הפעולה שיכולה להגשים את רצונותיה בהקשר הזה. רצון לצדק? לפיצוי? רצון להרים ראש מול המטריד? רצון שסוף סוף יראו אותה?

זו מטרתי. להביא את הידע, הניסיון, והמקצועיות למקרה הספציפי של מי שיושב מולי בקשר להטרדה מינית בעבודה. לא שיקולים ציבוריים, לא שיקולים חברתיים, לא ענייני מוסר, לא הכותרת הבאה בעיתון, ולא מה נכון למישהו אחר, או לעורכת הדין. ייתכן מצב שבו תיק ההטרדה  המינית  קל להוכחה ויש בן שאלה משפטית מעניינת ואפילו אישיות מוכרת שטוב שייעשה עימה צדק. יש מול עיניי את כל הרכיבים לתביעה מוצלחת. אבל מה שקובע בסופו של דבר אלו מטרות האשה הבאה לייעוץ ואיך היא מגשימה אותן באמצעים משפטיים.
ייעוץ לעובדים ועובדות שנגדם מוגשת תלונה על הטרדה מינית
לגבי עובד, או עובדת, המקבלים שיחת טלפון מהממונה על הטרדה מינית כי הם מזומנים לבירור על תלונה על הטרדה מינית שהוגשה נגדם. זה השלב ללכת ולהתייעץ (ככל שיודעים על מה מדובר ובאיזו הטרדה מינית מדובר).
ואם לא עכשיו אז לאחר שמקבלים אינפורמציה מהי ההטרדה המינית הנטענת. לעיתים עובדים חוששים לשאול את הממונה במה המדובר ומרגישים שהם חייבים לתת גרסה מיד, אחרת יגידו שאינם אמינים. על ההליך המעוות של בירורי הטרדה מינית במקום העבודה תוכלו לקרוא במאמר שכתבתי.

מוטב ללכת לייעוץ על הטרדה מינית לפני מאשר אחרי שהדברים כבר נאמרו. לפעמים מה שאני עושה בייעוץ זה להסביר לעובד היכן טעה. למה הדברים שאמר אולי נחשבים בעיניו לבדיחה, מחמאה, יחס אבהי, אבל מבחינת החוק למניעת הטרדה מינית הם נחשבים להטרדה מינית לכל דבר ועניין. 
ייעוץ משפטי לעובדים ועובדות המנהלים קשר בהסכמה
עובדים הנמצאים בקשר בהסכמה עם עובדת מוטב שיגשו לייעוץ משפטי עוד לפני שיש בכלל תלונה על הטרדה מינית. הרי בירור הטרדה מינית יכול להתחיל בכלל כאשר אין תלונה, אלא כי מישהו במקום העבודה ראה את שני העובדים מתלחשים באופן אינטימי. אז במקרים כאלה של יחסים בהסכמה מוטב לנטרל את ניצול יחסי המרות ויפה שעה אחת קודם.
במילים אחרות, עובדים המנהלים קשר בהסכמה, יכולים למצוא את עצמם בבירור על הטרדה מינית במקום העבודה בלי שהתלוננו זה כנגד זה אלא כי מקום העבודה פתח בבירור הטרדה מינית מכוח חובתו לעשות זאת.
לא להתפטר לפני שמתייעצים
במאמר הזה נתתי כמה דוגמאות מדוע נחוץ ייעוץ משפטי לפני שעושים מעשה בקשר להטרדה מינית בעבודה. ובכל זאת אני רוצה להתעכב על המקרים שמגיעים אליי של נשים שרוצות להתפטר ממקום העבודה בשל הטרדה מינית.

הייעוץ המשפטי נועד בין היתר למקסם את האפשרויות, בעיקר הכספיות, אך לא רק, בשל עזיבת מקום העבודה בשל הטרדה מינית. ייתכן שייעוץ יוביל למסקנה שיש עוד אפשרויות בקשר למניעת ההטרדה המינית בעתיד חוץ מלעזוב את מקום העבודה. אישית, קשה לי לראות שאשה נאלצת לוותר על מקום עבודה בשל הטרדה מינית. בעיקר אם מדובר במקום עבודה יקר ומספק, שהיא אוהבת. בייעוץ משפטי אפשר לדון באפשרויות לעומק ואולי למצוא פתרון אחר.

במסגרת עבודתי כעורכת דין המתמחה בדיני עבודה, אני עוסקת בנושאים הבאים הקשורים בהטרדה מינית בעבודה: תביעות כספיות על הטרדה מינית בעבודה, משא ומתן על פיצוי כספי על הטרדה מינית בעבודה,  ליווי תלונות על הטרדה מינית בעבודה, בירור תלונות הטרדה מינית כממונה מטעם המעביד, ייצוג בהליכי גישור הטרדה מינית, הרצאות לעובדים בעניין האסור והמותר בקשר להטרדה מינית בעבודה. כתיבת מאמרי דיעה בתחום הטרדה מינית לפני חקיקת חוקים בנושא הטרדה מינית, השתתפות בישיבות ועדת הכנסת הדנות בהטרדה מינית בעבודה. 

 אם אתם מתכוונים להגיש תלונה על הטרדה מינית, במקום העבודה או במשטרה, אם אתם מתכוונים להתפטר בגלל הטרדה מינית או מוזמנים לבירור בשל הטרדה מינית, או מנהלים קשר בהסכמה - מוטב ללכת לייעוץ משפטי לפני שעושים דבר מה.

מה ההגדרה של הטרדה מינית בעבודה

כשמרגישים מוטרדים, השאלה הראשונה היא האם זו הטרדה מינית לפי החוק. הנה הגדרות החוק בליווי הסבר ודוגמאות   המשך קריאה »

הטרדה מינית בעבודה - שאלות ותשובות

שאלות נפוצות על הטרדה מינית בעבודה, ושאלות שאני מקבלת במשך השנים. התשובות נועדו לאינפורמציה כללית, לא במקום ייעוץ משפטי   המשך קריאה »

הצעות חוזרות בעלות אופי מיני: מתי זו הטרדה מינית

מהן הצעות בעלות תוכן מיני הנחשבות להטרדה מינית? מתי צריך להראות סירוב חד משמעי?   המשך קריאה »

ומה אם זו רק הצעה מינית אחת ויחידה?

הצעה חד פעמית ליחסי מין: האם אפשר להגדירה כהטרדה מינית מסוג התייחסות מבזה ומשפילה?   המשך קריאה »

הטרדה מינית: גם בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום

לבית הדין לעבודה לדון גם בתביעות על בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות

מתי מערכת יחסים בהסכמה בין מנהל לעובדת הכפופה לו נחשבת להטרדה מינית תוך ניצול יחסי מרות בעבודה?   המשך קריאה »

רומן בעבודה או ניצול מרות?

מתי רומן בעבודה ייחשב בעצם להטרדה מינית מסוג ניצול יחסי מרות, ומה קורה כאשר הרומן מסתיים. הסברים ופסקי דין   המשך קריאה »

הטרדה מינית: ההקשר הפסיכולוגי של ניצול יחסי מרות

דברים שנשאה הד"ר צביה זליגמן, פסיכולוגית קלינית, בכנס הטרדה מינית שארגנתי בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות האם צריך להוכיח פחד

טור דעה: למה כלי התקשורת שולחים עובדת לפוליגרף לבדוק אם פחדה מהבוס השר   המשך קריאה »

הטרדה מינית מילולית: התייחסויות מיניות חוזרות

על בדיחות גסות, הצגת סרטי פורנו ודיבורים סקסיסטיים כהטרדה מינית. פסקי דין בנושא הטרדות מילוליות   המשך קריאה »

התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניות או לנטיה מינית: הסבר ופסקי דין

מהי אותה "התנהגות מבזה או משפילה" המהווה הטרדה מינית. פסקי דין: להטרדה מינית לא נדרשת כוונה מינית   המשך קריאה »

פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח ושוביניסטית היא הטרדה מינית

פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח, בוטה ושוביניסטית היא הטרדה מינית   המשך קריאה »

פסק דין: גידופים מיניים אינם "מעשה קונדס"

250,000 שקל פיצוי לעובד שעבד במקום העבודה 26 שנה ופוטר כי לא הסכים לעבוד עם מי שהטריד אותו. רוב הפיצוי על שימוע לקוי   המשך קריאה »

פסק דין: אמירה גסה אחת אינה סיבה לפיטורים

פס"ד: לא סביר שסיטואציה חד פעמית של אמירות גסות ללא התראה קודמת תגרור פיטורים, אפשר להסתפק במכתב התראה או שיחת נזיפה   המשך קריאה »

פסק דין: האם מתירנות מינית מצד תובעת רלוונטית בשאלה אם היתה הטרדה מינית

  המשך קריאה »

הטרדה מינית בעבודה מה אפשר לעשות

ארבע אפשרויות לנפגע/ת הטרדה מינית במקום העבודה והם יכולים לממש את כולן: תביעה כספית על הטרדה מינית, תלונה במקום העבודה, תלונה במשטרה   המשך קריאה »

תביעה כספית על הטרדה מינית בעבודה - הפיצוי

120,000 שקל, זהו סכום הפיצוי הכספי המירבי ללא הוכחת נזק שאפשר לתבוע בתביעה על הטרדה מינית בעבודה. ואפשר לעיתים להכפיל במספר הההטרדות   המשך קריאה »

הטרדה מינית: למה תביעה כספית ולא משטרה

ההבדל בין תלונה במשטרה לבין תביעה כספית על הטרדה מינית   המשך קריאה »

300,000 שקל פיצוי לעובדת סיעודית שנאנסה על ידי מעסיקה

התובעת, עובדת סיעודית ממולדבה, זכתה במלוא תביעתה. על הטרדה מינית בעבודה בית הדין פסק לה פיצוי מקמסימלי על כל מעשה מגונה ואינוס והעיר שאם היתה תובעת יותר, היה...   המשך קריאה »

מדוע הגשת תביעה כספית עדיפה לעיתים על תלונה במשטרה

יתרונה של התביעה הכספית על תלונות במשטרה   המשך קריאה »

פסק דין: פיצוי של 40,000 שקל לעובדת סיעודית על הטרדה מינית

העובדת לא התלוננה, תלונתה במשטרה נסגרה, היו לה תלונות קודמות. ובכל זאת בית הדין האמין לה ופסק לטובתה פיצוי   המשך קריאה »

הטרדה מינית: מהי התנכלות

התנכלות יכולה להיות בגלל סירוב להצעות מיניות, בגלל תלונה על הטרדה מינית ובשל סיוע לעובד שהגיש תלונה   המשך קריאה »

עזיבת מקום העבודה בגלל תלונה על הטרדה מינית

לעיתים מקום העבודה הופך קר ומנוכר לאחר תלונה על הטרדה מינית. לכאורה הכול בסדר, ההטרדה המינית הופסקה, התלונה טופלה, אבל איכשהוא כבר לא רוצים להיות ושוקלים התפטרות. מלכוד   המשך קריאה »

הטרדה מינית מהי מסגרת יחסי עבודה?

הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה במקום העבודה, תוך כדי עבודה, תוך ניצול מרות ביחסי העבודה   המשך קריאה »

מתי אפשר לתבוע את מקום העבודה על הטרדה מינית

  המשך קריאה »

בירור הטרדה מינית בלי תלונה, בשל שמועה

בירור על הטרדה מינית במקום העבודה מתחיל בדרך כלל בתלונה מצד העובד/ת המוטרדת. ומה אם אין תלונה ויש שמועות על הטרדה? או שהעובד/ת ביקשו לא לברר?   המשך קריאה »

בירור תלונה על הטרדה מינית שלב אחר שלב

בירור תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה שלב אחרי שלב, חובות האחראית וחובות המעסיק   המשך קריאה »

הטרדה מינית: כשמעסיק לא ממלא חובותיו

מתי אפשר לתבוע מעסיק על הפרת חובותיו מכוח החוק למניעת הטרדה מינית? האם חייבים להוכיח הטרדה מינית?   המשך קריאה »

הטרדה מינית הפרת חובות מעסיק: בית הדין חייב תובע להגיש תביעה גם נגד המטרידה

עובד תבע באמצעותי את מקום העבודה על הפרת חובותיו בבירור תלונה על הטרדה מינית. בית הדין חייב אותו לתבוע גם את המטרידה   המשך קריאה »

אחראית חיצונית לבירור תלונות על הטרדה מינית

מה חובות המעסיק בקשר למינוי אחראית על הטרדה מינית במקום העבודה   המשך קריאה »

מעסיק זה לא בית משפט (אבל אין לו ברירה)

הנסיון מלמד: צריך להוציא מידי מעסיקים את מלאכת הבירור של תלונות על הטרדה מינית במקומות עבודה. מעסיק הוא לא בית משפט   המשך קריאה »

פשרה כספית עם מקום העבודה והמטריד

תביעות כספיות על הטרדה מינית יכולות להסתיים בפשרה כספית לפני תביעה, עם מקום העבודה, עם המטריד או עם שניהם. הנה כמה דוגמאות   המשך קריאה »

הטרדה מינית: מה בין דרישה כספית לסחיטה

דרישה לפיצוי כספי בגין הטרדה מינית בעבודה, לפני שמגישים תביעה, אינה בהכרח סחיטה   המשך קריאה »

גישור בעניין הטרדה מינית הזדמנות לתיקון

הליך משפטי מול מטריד יכול להיות סוג של חוויה מתקנת למתלוננת. במאמר אני מתארת הליך של גישור בענייני הטרדה מינית בעבודה   המשך קריאה »

הליכי הדיון בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית

מתווה הדיון המומלץ בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית בבית הדין האזורי לעבודה   המשך קריאה »

בפסק דין שייצגתי: בית הדין החזיר עובד לתפקידו לאחר בירור הטרדה מינית

בתיק שייצגתי העובד, בית הדין ביטל החלטת מנהל לשלול סמכויות מעובד שננזף על אי העמדת גבולות בשיח במחלקתו והורה על פיצוי כספי של 92,000 שקל   המשך קריאה »

התיישנות בתביעות על הטרדה מינית

ביום 1 בינואר 2012 הוארכה ההתיישנות על תביעות הטרדה מינית משלוש שנים לשבע. מה התיישן ומה לא   המשך קריאה »

ראיות בתביעת הטרדה מינית

יומן, אסאמאסים, הקלטות. נטל ההוכחה בתביעות הטרדה מינית אינו גבוה מאשר בתביעות רגילות   המשך קריאה »

השופטת ורדה וירט לבנה בהרצאה על תפקיד בית הדין במניעת הטרדה מינית

במרס 2008 ניתן פסק הדין התקדימי שיחסים בין ממונה לכפופה חזקה עליהם שהם ניצול יחסי מרות. בכנס שארגנתי בנושא באוניברסיטה העברית, נשאה דברים שופטת בית הדין הארצי ורדה...   המשך קריאה »

פיצוי לעובדת שהועברה מתפקידה כי המנהל נמשך אליה

כאשר מנהל נמשך לסגניתו, מי מהשניים צריך לפנות את מקומו אם לא יכולים לעבוד יחד - האם האדם שייצרו גובר עליו או שמא מושא הכמיהה?   המשך קריאה »

החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית

הנוסח המלא של החוק למניעת הטרדה מינית, תקנות הטרדה מינית והתקנון הטרדה מינית שתלוי במקומות העבודה   המשך קריאה »

החוק למניעת הטרדה מינית - נוסח החוק

  המשך קריאה »

תקנות למניעת הטרדה מינית ותקנון הטרדה מינית

  המשך קריאה »

20,000 שקל פיצוי על אי בירור תלונה על הטרדה מינית

20,000 שקל הוטלו על מעסיק עורך דין שלא בירר תלונה על הטרדה מינית תוך שהוא לועג לעובדת   המשך קריאה »

פיצוי כספי, לא דמי שתיקה

הכותרות מדברות על "דמי שתיקה" למתלוננות כאילו מדובר בעסקה לא כשרה. בהסכם כספי מחוץ לכותלי בית המשפט יש יתרון למתלוננות, שרוצות בכך   המשך קריאה »

הטרדה מינית בהייטק

האם יש מאפיינים מיוחדים להטרדות מיניות בהייטק? תלונה יכולה למנוע הטרדות מיניות? מתוך דברים שמרתי בכתבת עומק בנושא בדה מרקר   המשך קריאה »

300,000 שקל לעובדת על סביבת עבודה רווית תכנים מיניים

300,000 שקל פיצוי לעובדת שהיתה חשופה לאוריה רוויית אמירות מיניות. בית הדין: העובדת הייתה בבחינת "קהל שבוי" להתבטאויות המנהל והיא לא יכלה להימנע מהאזנה להן, ובכך יש ניצול של יחסי מרות.   המשך קריאה »

בג"ץ: עובדת שהוטרדה והתפטרה זכאית לזכויות כאילו פוטרה

בית המשפט העליון: עובדת שהתפטרה עקב הטרדה מינית זכאית לפיצויי פיטורים   המשך קריאה »
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין הטרדה מינית בעבודה
דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה 2002 - 2016
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין הטרדה מינית בעבודה, דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה 2002 - 2016 developed by: roimil.com
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין
הטרדה מינית בעבודה דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה
2002 - 2016
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי, לפי עובדותיו ונסיבותיו של כל מקרה, וכל העושה שימוש במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי, לפי עובדותיו ונסיבותיו של
כל מקרה, וכל העושה שימוש במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי,
לפי עובדותיו ונסיבותיו של כל מקרה, וכל העושה שימוש
במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
developed by: roimil.com