21 שנות נסיון בדיני עבודה
הטרדה מינית, אפליה בעבודה
אודות »
21 שנות נסיון בדיני עבודה הטרדה מינית, אפליה בעבודה
אודות »
הטרדה מינית בעבודה
מה ההגדרה של הטרדה מינית בעבודה
הטרדה מינית בעבודה - שאלות ותשובות
הצעות חוזרות בעלות אופי מיני: מתי זו הטרדה מינית
ומה אם זו רק הצעה מינית אחת ויחידה?
הטרדה מינית: גם בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום
ניצול יחסי מרות
רומן בעבודה או ניצול מרות?
הטרדה מינית: ההקשר הפסיכולוגי של ניצול יחסי מרות
ניצול יחסי מרות האם צריך להוכיח פחד
הטרדה מינית מילולית: התייחסויות מיניות חוזרות
התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניות או לנטיה מינית: הסבר ופסקי דין
פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח ושוביניסטית היא הטרדה מינית
פסק דין: גידופים מיניים אינם "מעשה קונדס"
פסק דין: אמירה גסה אחת אינה סיבה לפיטורים
פסק דין: האם מתירנות מינית מצד תובעת רלוונטית בשאלה אם היתה הטרדה מינית
הטרדה מינית בעבודה מה אפשר לעשות
תביעה כספית על הטרדה מינית בעבודה - הפיצוי
הטרדה מינית: למה תביעה כספית ולא משטרה
300,000 שקל פיצוי לעובדת סיעודית שנאנסה על ידי מעסיקה
מדוע הגשת תביעה כספית עדיפה לעיתים על תלונה במשטרה
פסק דין: פיצוי של 40,000 שקל לעובדת סיעודית על הטרדה מינית
הטרדה מינית: מהי התנכלות
עזיבת מקום העבודה בגלל תלונה על הטרדה מינית
הטרדה מינית מהי מסגרת יחסי עבודה?
מתי אפשר לתבוע את מקום העבודה על הטרדה מינית
בירור הטרדה מינית בלי תלונה, בשל שמועה
בירור תלונה על הטרדה מינית שלב אחר שלב
הטרדה מינית: כשמעסיק לא ממלא חובותיו
הטרדה מינית הפרת חובות מעסיק: בית הדין חייב תובע להגיש תביעה גם נגד המטרידה
אחראית חיצונית לבירור תלונות על הטרדה מינית
מעסיק זה לא בית משפט (אבל אין לו ברירה)
פשרה כספית עם מקום העבודה והמטריד
הטרדה מינית: מה בין דרישה כספית לסחיטה
גישור בעניין הטרדה מינית הזדמנות לתיקון
הליכי הדיון בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית
בפסק דין שייצגתי: בית הדין החזיר עובד לתפקידו לאחר בירור הטרדה מינית
התיישנות בתביעות על הטרדה מינית
ראיות בתביעת הטרדה מינית
ייעוץ משפטי הטרדה מינית בעבודה
השופטת ורדה וירט לבנה בהרצאה על תפקיד בית הדין במניעת הטרדה מינית
פיצוי לעובדת שהועברה מתפקידה כי המנהל נמשך אליה
החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית
החוק למניעת הטרדה מינית - נוסח החוק
תקנות למניעת הטרדה מינית ותקנון הטרדה מינית
20,000 שקל פיצוי על אי בירור תלונה על הטרדה מינית
פיצוי כספי, לא דמי שתיקה
הטרדה מינית בהייטק
300,000 שקל לעובדת על סביבת עבודה רווית תכנים מיניים
בג"ץ: עובדת שהוטרדה והתפטרה זכאית לזכויות כאילו פוטרה

תביעה כספית על הטרדה מינית בעבודה - הפיצוי

120,000 שקל
זהו סכום הפיצוי המירבי ללא הוכחת נזק שאפשר לתבוע בבית הדין לעבודה בתביעה על הטרדה מינית במקום העבודה. כך נקבע בתיקון לחוק למניעת הטרדה מינית (החוק שונה ב-1 באוגוסט 2013 והגדיל את סכום הפיצוי מ-50,000 ל-120,000, ללא הוכחת נזק. התיקון יחול על תביעות הטרדה מינית שיוגשו ממועד זה).

הגשת תביעה כספית על הטרדה מינית היא האפשרות הפחות מוכרת לנפגעות הטרדה מינית. לא חייבים להתלונן במשטרה על הטרדה מינית, אפשר להסתפק באופציה הכספית הקבועה בחוק למניעת הטרדה מינית, שהיא לעיתים יותר נוחה ופחות מאיימת. המוטרדת יכולה להגיש תביעה אזרחית כספית על הטרדה מינית נגד המטריד וגם נגד מקום העבודה. למשל אם מקום העבודה לא קיים את חובותיו לפי חוק, לא בירר את תלונתה או לא נקט באמצעים
למניעת ההטרדה המינית. מכל אחד מהם אפשר לתבוע 120,000 שקל בבית הדין לעבודה.

קראו עוד על תביעה כספית הטרדה מינית באתר עו"ד מיה צחור: הליך בבית הדין הוא סיפור ארוך, יקר ומורכב שדורש התמודדות נפשית לא קלה, שלא לדבר על הוצאות כספיות. עובדות שעברו הטרדה מינית וששקלו אם להגיש תביעה לעיתים ויתרו מראש על המאבק הזה. נכון שסכום הפיצוי  המקסימלי הוא 120,000 שקל (תוקן באוגוסט 2013). אבל בית הדין לא פוסק בדרך כלל את הסכום המקסימלי. מאז התיקון שקבע 120,000 שקל (קודם היה מקסימום 50,000 שקל), עוד לא ניתן פסק דין, נכון להיום (האתר מעודכן) שניתן בהתבסס על התיקון שהגדיל את הפיצוי ללא הוכחת נזק ל-120,000 שקל.
הנה כמה הבהרות בקשר לתביעה כספית.
האם בית הדין יפסוק 120,000 שקל בכל פעם שעובדת תוכיח הטרדה מינית בתביעה אזרחית על הטרדה מינית?
לא בהכרח. בית הדין בוחן את הנסיבות כמו חומרת ההטרדה המינית, האם ההטרדה המינית היתה חד פעמית או מתמשכת, פערי הכוחות בין הצדדים, האם ההטרדה המינית היתה הטרדה מינית פיסית או הטרדה מינית מילולית.

עד היום ניתנו כמה וכמה פסקי דין על הטרדה מינית בסכומים משתנים, רובם בסכומים הנמוכים מהפיצוי המקסימלי. לא ברור גם איך העלאת הפיצוי העונשי ללא הוכחת נזק בתביעות הטרדה מינית ל-120,000 שקל (מ-1.8.13) תשפיע על פסיקת בתי הדין לעבודה בתביעות הטרדה מינית. נשיא בית הדין בדימוס סטיב אדלר קבע פעם שלא סביר להטיל סכום של מאות אלפי שקלים על עובד שכיר שהטריד מינית. כך שלא בטוח שתהיה התלהבות בבתי הדין מסכום הפיצוי החדש ללא הוכחת נזק. ייתכן שרק הטרדות מיניות חמורות ביותר, או כאלה עם משקל ציבורי, יזכו לסכום המקסימלי הקבוע בחוק למניעת הטרדה מינית. 
ומה אם המטריד חזר והטריד, ניצל את מרותו כלפי המתלוננת כמה וכמה פעמים?
האם גם אז אפשר לתבוע בתביעה אזרחית על הטרדה מינית רק את הפיצוי העונשי ללא הוכחת נזק על עצם התרחשות ההטרדה המינית, או שאפשר להכפיל את הסכום הזה במספר האירועים או המעשים של הטרדה מינית? אם למשל מנהל החברה קיים יחסי מין עם העובדת הזוטרה במשרדו במשך שבועות וחודשים, האם היא יכולה לתבוע ממנו 120,000 שקל בעבור כל פעם שהתקיימו יחסים כאלו, כלומר על כל מעשה של הטרדה מינית בנפרד?

קראו עוד בנושא תביעה כספית על הטרדה מינית באתר עו"ד מיה צחור:

בשני פסקי דין של בית הדין הארצי נקבעו הלכות סותרות
בפסק דין תקדימי, שניתן ביום 4.11.10 (ע"ע 178/06 פלונית נגד אלמוני), נקבע כי בהליך אחד של הטרדה מינית מובאת המסכת השלמה של העובדות המקימות עוולת הטרדה מינית, מבלי לחלק אותן לפרשיות ומעשים נפרדים. החריג של כלל זה הוא כאשר מסכת העובדות של ההטרדה המינית כוללת מספר מעשים העולים כדי תקיפה מינית חמורה כמו אינוס או מעשה סדום, ולעיתים גם מעשה מגונה, שנעשו תוך שימוש בכוח, בניגוד לרצונה של העובדת. באותם מקרים חריגים של הטרדה מינית, בהם מדובר במעשים פליליים חמורים.
האתר של עו"ד מיה צחור, 21 שנות ניסיון בתביעות הטרדה מינית בעבודה. ייעוץ, ייצוג בבתי הדין לעבודה, ליווי תלונות במקומות עבודה, גישור, הרצאות, אחראית חיצונית לבירור תלונות.
לפניות »

בפסק דין תקדימי, שניתן ביום 30 באוקטובר 2011, (ע"ע 679/09 ע"ע 54/10 פלונית נגד אלמוני) שונתה ההלכה הנ"ל בקשר לפיצוי על מעשים נפרדים בתביעות הטרדה מינית ונקבע:
אפשר לפסוק פיצוי עונשי בתביעה אזרחית על כל מעשה של הטרדה מינית בנפרד, לפי הנסיבות
בית הדין הארצי שינה הלכה קודמת וקבע כי אפשר לפסוק על כל מעשה הטרדה מינית במקום העבודה, המופיע בכתב התביעה, את הסכום המקסימלי בחוק למניעת הטרדה מינית ללא הוכחת נזק, וזאת בהתאם לשיקול דעתו ולנסיבותיה של ההטרדה המינית. בפסק הדין נקבע כי אם בכתב התביעה מתואר רצף של מעשי הטרדה מינית, וסכום הפיצוי מוגבל ל-50,000 שקל בלבד, אין בהגבלה זו כדי לענות על התכלית העומדת ביסוד ההסדר שבחוק, שהיא להרתיע מטרידים פוטנציאליים ממעשי ההטרדה המינית. כל מעשה של הטרדה מינית צריך להיבחן לגופו, ובהתאם לנסיבותיו.

בית הדין קבע כי ייתכנו מקרים של הטרדה מינית בהם נכון יהיה לראות התייחסויות מיניות חוזרות, ואף יותר משתיים כאלה, כמעשה אחד. בענייננו כל אחד מהמעשים, ואף שמדובר במעשים סמוכים זה לזה, הוא מעשה של הטרדה מינית במקום העבודה, המצדיק פיצוי ללא הוכחת נזק בהתאם לשיקול דעת ביה"ד אשר אינו מוגבל ביחס אליהם לסכום המקסימאלי הקבוע לאירוע אחד.

אין לראות את המעשים הללו כאירוע אחד, שסכום הפיצוי ללא הוכחת נזק שמוסמך ביה"ד לפסוק בגינו הנו 50,000 ₪. יש ליתן את הדעת לחומרת כל מעשה בנפרד ולחומרתם המצטברת של המעשים, בשים לב לכלל הנסיבות.

במילים אחרות: מספר ההטרדות המיניות כפול 120,000. עד היום ניתן רק פסק דין אחד שבו נעשתה ה"הכפלה" הזו, והיא תיעשה בהתאם לנסיבות וחומרת כל מעשה של הטרדה מינית בנפרד. לא ברור איך פסקי הדין יתייחסו בעתיד ל"הכפלה" הזאת לנוכח התיקון שהעלה את הפיצוי העונשי בתביעות כספיות אזרחיות על הטרדה מינית ל-120,000.
יש להטיל הוצאות גבוהות לטובת תובעת שזוכה בתביעה על הטרדה מינית
במקרים בהם עובדת זוכה בתביעתה לפיצוי מכוח החוק למניעת הטרדה מינית יש מקום לפסוק סכומים משמעותיים, שיביאו לביטוי את אופיו של ההליך, עלות ניהולו, מורכבותו, התמשכותו, מספר ישיבות בית הדין והיקפם, סכום התביעה והסכום שנפסק לטובת הנפגעת בתיק הטרדה מינית, אופן ניהול ההליך על ידי הצדדים ועוד (כך נקבע בפסק הדין בעניין ע"ע 178/06 פלונית נגד אלמוני).
האם אפשר לתבוע בנוסף ל-120,000 שקל גם את הנזקים האמיתיים בעקבות ההטרדה המינית?
נניח עובדת הוטרדה מינית ובעקבות ההטרדה היא לא עובדת במקום העבודה כמה חודשים טובים, נאלצת לעבור טיפול נפשי וסובלת מעוגמת נפש. עובדת כזו יכולה לתבוע בתביעה כספית אזרחית על הטרדה מינית, בנוסף לפיצוי העונשי ללא הוכחת, גם את נזקיה בפועל בשל ההטרדה המינית, ללא הגבלת סכום. למשל: הפסדי השתכרות, הוצאות לטיפול נפשי, כאב וסבל ונזק נפשי, ללא הגבלת סכום.

וכך נפסק: מקום שביקש המוטרד לפסוק לו בתביעת הטרדה מינית את נזקו "ללא הוכחת נזק", ממילא בית הדין ינהל את הדיון ויפסוק בתביעה, בהתאם לחזית ששירטט התובע. מקום שתובע על הטרדה מינית ביקש להוכיח את נזקו לפי פקודת הנזיקין, ולא עלה הדבר בידו, או שהוכיח סכום בשיעור נמוך מסכום הפיצוי "ללא הוכחת נזק" כאמור, מוסמך בית הדין לפסוק לתובע בתעית ההטרדה המינית את נזקו לפי "ללא הוכחת נזק" עד תקרת המקסימום הקבועה בחוק למניעת הטרדה מינית.

סיכומו של דבר, הגדלת סכום הפיצוי בתביעה אזרחית כספית ל-120,000 והאפשרות להכפיל את סכום הפיצוי במספר ההטרדות, יוצרת פתח לפיצוי כספי משמעותי בתביעות אזרחיות על הטרדה מינית בעבודה.

הערה לסיום. האופציה הכספית, של הגשת תביעה אזרחית על הטרדה מינית, מתחילה בכתיבת מכתב וניהול משא ומתן. לפעמים ניהול משא ומתן מניב הסכם כספי ללא צורך בהגשת תביעה כספית בבית הדין לעבודה.
  
לקריאת מאמר שפרסמתי באתר Ynet על תביעה כספית בגין הטרדה מינית בעבודה.

מה ההגדרה של הטרדה מינית בעבודה

כשמרגישים מוטרדים, השאלה הראשונה היא האם זו הטרדה מינית לפי החוק. הנה הגדרות החוק בליווי הסבר ודוגמאות   המשך קריאה »

הטרדה מינית בעבודה - שאלות ותשובות

שאלות נפוצות על הטרדה מינית בעבודה, ושאלות שאני מקבלת במשך השנים. התשובות נועדו לאינפורמציה כללית, לא במקום ייעוץ משפטי   המשך קריאה »

הצעות חוזרות בעלות אופי מיני: מתי זו הטרדה מינית

מהן הצעות בעלות תוכן מיני הנחשבות להטרדה מינית? מתי צריך להראות סירוב חד משמעי?   המשך קריאה »

ומה אם זו רק הצעה מינית אחת ויחידה?

הצעה חד פעמית ליחסי מין: האם אפשר להגדירה כהטרדה מינית מסוג התייחסות מבזה ומשפילה?   המשך קריאה »

הטרדה מינית: גם בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום

לבית הדין לעבודה לדון גם בתביעות על בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות

מתי מערכת יחסים בהסכמה בין מנהל לעובדת הכפופה לו נחשבת להטרדה מינית תוך ניצול יחסי מרות בעבודה?   המשך קריאה »

רומן בעבודה או ניצול מרות?

מתי רומן בעבודה ייחשב בעצם להטרדה מינית מסוג ניצול יחסי מרות, ומה קורה כאשר הרומן מסתיים. הסברים ופסקי דין   המשך קריאה »

הטרדה מינית: ההקשר הפסיכולוגי של ניצול יחסי מרות

דברים שנשאה הד"ר צביה זליגמן, פסיכולוגית קלינית, בכנס הטרדה מינית שארגנתי בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות האם צריך להוכיח פחד

טור דעה: למה כלי התקשורת שולחים עובדת לפוליגרף לבדוק אם פחדה מהבוס השר   המשך קריאה »

הטרדה מינית מילולית: התייחסויות מיניות חוזרות

על בדיחות גסות, הצגת סרטי פורנו ודיבורים סקסיסטיים כהטרדה מינית. פסקי דין בנושא הטרדות מילוליות   המשך קריאה »

התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניות או לנטיה מינית: הסבר ופסקי דין

מהי אותה "התנהגות מבזה או משפילה" המהווה הטרדה מינית. פסקי דין: להטרדה מינית לא נדרשת כוונה מינית   המשך קריאה »

פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח ושוביניסטית היא הטרדה מינית

פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח, בוטה ושוביניסטית היא הטרדה מינית   המשך קריאה »

פסק דין: גידופים מיניים אינם "מעשה קונדס"

250,000 שקל פיצוי לעובד שעבד במקום העבודה 26 שנה ופוטר כי לא הסכים לעבוד עם מי שהטריד אותו. רוב הפיצוי על שימוע לקוי   המשך קריאה »

פסק דין: אמירה גסה אחת אינה סיבה לפיטורים

פס"ד: לא סביר שסיטואציה חד פעמית של אמירות גסות ללא התראה קודמת תגרור פיטורים, אפשר להסתפק במכתב התראה או שיחת נזיפה   המשך קריאה »

פסק דין: האם מתירנות מינית מצד תובעת רלוונטית בשאלה אם היתה הטרדה מינית

  המשך קריאה »

הטרדה מינית בעבודה מה אפשר לעשות

ארבע אפשרויות לנפגע/ת הטרדה מינית במקום העבודה והם יכולים לממש את כולן: תביעה כספית על הטרדה מינית, תלונה במקום העבודה, תלונה במשטרה   המשך קריאה »

הטרדה מינית: למה תביעה כספית ולא משטרה

ההבדל בין תלונה במשטרה לבין תביעה כספית על הטרדה מינית   המשך קריאה »

300,000 שקל פיצוי לעובדת סיעודית שנאנסה על ידי מעסיקה

התובעת, עובדת סיעודית ממולדבה, זכתה במלוא תביעתה. על הטרדה מינית בעבודה בית הדין פסק לה פיצוי מקמסימלי על כל מעשה מגונה ואינוס והעיר שאם היתה תובעת יותר, היה...   המשך קריאה »

מדוע הגשת תביעה כספית עדיפה לעיתים על תלונה במשטרה

יתרונה של התביעה הכספית על תלונות במשטרה   המשך קריאה »

פסק דין: פיצוי של 40,000 שקל לעובדת סיעודית על הטרדה מינית

העובדת לא התלוננה, תלונתה במשטרה נסגרה, היו לה תלונות קודמות. ובכל זאת בית הדין האמין לה ופסק לטובתה פיצוי   המשך קריאה »

הטרדה מינית: מהי התנכלות

התנכלות יכולה להיות בגלל סירוב להצעות מיניות, בגלל תלונה על הטרדה מינית ובשל סיוע לעובד שהגיש תלונה   המשך קריאה »

עזיבת מקום העבודה בגלל תלונה על הטרדה מינית

לעיתים מקום העבודה הופך קר ומנוכר לאחר תלונה על הטרדה מינית. לכאורה הכול בסדר, ההטרדה המינית הופסקה, התלונה טופלה, אבל איכשהוא כבר לא רוצים להיות ושוקלים התפטרות. מלכוד   המשך קריאה »

הטרדה מינית מהי מסגרת יחסי עבודה?

הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה במקום העבודה, תוך כדי עבודה, תוך ניצול מרות ביחסי העבודה   המשך קריאה »

מתי אפשר לתבוע את מקום העבודה על הטרדה מינית

  המשך קריאה »

בירור הטרדה מינית בלי תלונה, בשל שמועה

בירור על הטרדה מינית במקום העבודה מתחיל בדרך כלל בתלונה מצד העובד/ת המוטרדת. ומה אם אין תלונה ויש שמועות על הטרדה? או שהעובד/ת ביקשו לא לברר?   המשך קריאה »

בירור תלונה על הטרדה מינית שלב אחר שלב

בירור תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה שלב אחרי שלב, חובות האחראית וחובות המעסיק   המשך קריאה »

הטרדה מינית: כשמעסיק לא ממלא חובותיו

מתי אפשר לתבוע מעסיק על הפרת חובותיו מכוח החוק למניעת הטרדה מינית? האם חייבים להוכיח הטרדה מינית?   המשך קריאה »

הטרדה מינית הפרת חובות מעסיק: בית הדין חייב תובע להגיש תביעה גם נגד המטרידה

עובד תבע באמצעותי את מקום העבודה על הפרת חובותיו בבירור תלונה על הטרדה מינית. בית הדין חייב אותו לתבוע גם את המטרידה   המשך קריאה »

אחראית חיצונית לבירור תלונות על הטרדה מינית

מה חובות המעסיק בקשר למינוי אחראית על הטרדה מינית במקום העבודה   המשך קריאה »

מעסיק זה לא בית משפט (אבל אין לו ברירה)

הנסיון מלמד: צריך להוציא מידי מעסיקים את מלאכת הבירור של תלונות על הטרדה מינית במקומות עבודה. מעסיק הוא לא בית משפט   המשך קריאה »

פשרה כספית עם מקום העבודה והמטריד

תביעות כספיות על הטרדה מינית יכולות להסתיים בפשרה כספית לפני תביעה, עם מקום העבודה, עם המטריד או עם שניהם. הנה כמה דוגמאות   המשך קריאה »

הטרדה מינית: מה בין דרישה כספית לסחיטה

דרישה לפיצוי כספי בגין הטרדה מינית בעבודה, לפני שמגישים תביעה, אינה בהכרח סחיטה   המשך קריאה »

גישור בעניין הטרדה מינית הזדמנות לתיקון

הליך משפטי מול מטריד יכול להיות סוג של חוויה מתקנת למתלוננת. במאמר אני מתארת הליך של גישור בענייני הטרדה מינית בעבודה   המשך קריאה »

הליכי הדיון בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית

מתווה הדיון המומלץ בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית בבית הדין האזורי לעבודה   המשך קריאה »

בפסק דין שייצגתי: בית הדין החזיר עובד לתפקידו לאחר בירור הטרדה מינית

בתיק שייצגתי העובד, בית הדין ביטל החלטת מנהל לשלול סמכויות מעובד שננזף על אי העמדת גבולות בשיח במחלקתו והורה על פיצוי כספי של 92,000 שקל   המשך קריאה »

התיישנות בתביעות על הטרדה מינית

ביום 1 בינואר 2012 הוארכה ההתיישנות על תביעות הטרדה מינית משלוש שנים לשבע. מה התיישן ומה לא   המשך קריאה »

ראיות בתביעת הטרדה מינית

יומן, אסאמאסים, הקלטות. נטל ההוכחה בתביעות הטרדה מינית אינו גבוה מאשר בתביעות רגילות   המשך קריאה »

ייעוץ משפטי הטרדה מינית בעבודה

יש לי קייס, אומרים לי בטלפון, כמה עולה ייצוג בתביעה? למה כל כך חשוב להתייעץ לפני שעושים צעד כלשהו בעניין הטרדה מינית בעבודה   המשך קריאה »

השופטת ורדה וירט לבנה בהרצאה על תפקיד בית הדין במניעת הטרדה מינית

במרס 2008 ניתן פסק הדין התקדימי שיחסים בין ממונה לכפופה חזקה עליהם שהם ניצול יחסי מרות. בכנס שארגנתי בנושא באוניברסיטה העברית, נשאה דברים שופטת בית הדין הארצי ורדה...   המשך קריאה »

פיצוי לעובדת שהועברה מתפקידה כי המנהל נמשך אליה

כאשר מנהל נמשך לסגניתו, מי מהשניים צריך לפנות את מקומו אם לא יכולים לעבוד יחד - האם האדם שייצרו גובר עליו או שמא מושא הכמיהה?   המשך קריאה »

החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית

הנוסח המלא של החוק למניעת הטרדה מינית, תקנות הטרדה מינית והתקנון הטרדה מינית שתלוי במקומות העבודה   המשך קריאה »

החוק למניעת הטרדה מינית - נוסח החוק

  המשך קריאה »

תקנות למניעת הטרדה מינית ותקנון הטרדה מינית

  המשך קריאה »

20,000 שקל פיצוי על אי בירור תלונה על הטרדה מינית

20,000 שקל הוטלו על מעסיק עורך דין שלא בירר תלונה על הטרדה מינית תוך שהוא לועג לעובדת   המשך קריאה »

פיצוי כספי, לא דמי שתיקה

הכותרות מדברות על "דמי שתיקה" למתלוננות כאילו מדובר בעסקה לא כשרה. בהסכם כספי מחוץ לכותלי בית המשפט יש יתרון למתלוננות, שרוצות בכך   המשך קריאה »

הטרדה מינית בהייטק

האם יש מאפיינים מיוחדים להטרדות מיניות בהייטק? תלונה יכולה למנוע הטרדות מיניות? מתוך דברים שמרתי בכתבת עומק בנושא בדה מרקר   המשך קריאה »

300,000 שקל לעובדת על סביבת עבודה רווית תכנים מיניים

300,000 שקל פיצוי לעובדת שהיתה חשופה לאוריה רוויית אמירות מיניות. בית הדין: העובדת הייתה בבחינת "קהל שבוי" להתבטאויות המנהל והיא לא יכלה להימנע מהאזנה להן, ובכך יש ניצול של יחסי מרות.   המשך קריאה »

בג"ץ: עובדת שהוטרדה והתפטרה זכאית לזכויות כאילו פוטרה

בית המשפט העליון: עובדת שהתפטרה עקב הטרדה מינית זכאית לפיצויי פיטורים   המשך קריאה »
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין הטרדה מינית בעבודה
דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה 2002 - 2016
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין הטרדה מינית בעבודה, דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה 2002 - 2016 developed by: roimil.com
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין
הטרדה מינית בעבודה דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה
2002 - 2016
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי, לפי עובדותיו ונסיבותיו של כל מקרה, וכל העושה שימוש במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי, לפי עובדותיו ונסיבותיו של
כל מקרה, וכל העושה שימוש במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי,
לפי עובדותיו ונסיבותיו של כל מקרה, וכל העושה שימוש
במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
developed by: roimil.com