תפריט
21 שנות נסיון בדיני עבודה
הטרדה מינית, אפליה בעבודה
אודות »
21 שנות נסיון
בדיני עבודה
הטרדה מינית,
אפליה בעבודה
אודות »

איסור להפלות בשל מקום מגורים

חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה אוסר על מעסיק להפלות בין עובדים או בין דורשי עבודה מחמת עילות ההפליה הקבועות בחוק: בכל הקשור לקבלה לעבודה, קידום בעבודה, תנאי העבודה, פיטורים , הכשרה או השתלמות מקצועית, פיצויי פיטורים וכן הטבות ותשלומים בקשר לפרישה מעבודה.
עילות האפליה הן:   מין, נטיה מינית, מעמד אישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית, הורות, גיל, גזע, דת, לאום, ארץ מוצא, , השקפה, מפלגה, או שירות במילואים.

בדצמבר 2014 הוסיף המחוקק עילה חדשה: מקום מגורים.

השיקול של מקום מגורים לא אמור להיות לנגד עיניו של המעביד כאשר הוא בוחן מועמדות לעבודה. אם מקום המגורים רחוק למשל ממקום העבודה, והמעסיק מעדיף מועמד או מועמדת המתגוררים קרוב יותר, זו יכולה להיות אפליה פסולה.


דהיינו: אסור להפלות מחמת מקום מגורים.
על אף שהדבר לא נאמר במפורש בהצעת החוק, מטרתם של יוזמי ההצעה היתה למנוע הפלייתם של מתנחלים  בקבלה לעבודה ובכלל. התוצאה היא שהשיקול של מקום מגורים לא אמור להיות לנגד עיניו של המעביד כאשר הוא בוחן מועמדות לעבודה.  אם מקום המגורים רחוק למשל ממקום העבודה, והמעסיק מעדיף מועמד או מועמדת המתגוררים קרוב יותר, זו יכולה להיות אפליה פסולה.
האם פסול לשאול מועמד לעבודה היכן הוא מתגורר?
לכאורה, מעסיק לא אמור לשאול לגבי כתובת המגורים, כמו שהוא אינו אמור לשאול על הריון או שירות מילואים, אלא אם הדבר מתחייב מאופיו או מהותו של התפקיד.

כאן המקום לציין חוק אחר שהתקבל ושחל מיום 30 בינואר 2015, ולפיו יש למסור הודעה למועמד לעבודה על התקדמות הליכי המיון לעבודה. המעסיק אמור למסור את ההודעה חודשיים מיום  הראיון הראשון של המועמד לעבודה. כמו כן יש למסור לו על אי קבלה לעבודה לא יאוחר מ-14 יום מהיום שבו אדם אחר התקבל לעבודה.

לצורך מסירת הודעות כאמור על המעסיק לבקש את כתובתו של המועמד . אבל זו אינה חייבת להיות דווקא כתובת פיסית, אלא גם במייל או בפקס אפשר.

פיטורים בהריון של עובדת פחות מחצי שנה

פיטורים בגלל ההריון לפני חצי שנה הם אפליה. הדגש: בגלל ההריון   המשך קריאה »

פיטורי עובדת שניהלה רומן עם הממונה

מגיעות אליי עובדות שמדווחות על רומן עם הממונה. רומן בהסכמה, ללא ניצול קשרי מרות. אין להן טענה של הטרדה מינית. אבל מה קורה אם לפתע מודיע הארגון שבני...   המשך קריאה »

אין תוקף לוויתור על הזכות לשוויון

פסק דין של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע כי אין תוקף לחתימה של עובד על מסמך, שבו הוא מוותר על הזכות לשוויון.   המשך קריאה »

אפליה בשל מין והורות

ה"שוויון" מחזיק מעמד, פחות או יותר, עד שאשה מחליטה להיות אם. אז פוגשים באפליה   המשך קריאה »

אפליה בשל גיל

לא רק נשים צעירות מופלות. מגיעות אליי נשים שקיבלו הודעת פיטורים מהממונה הצעיר שלהן בעבודה, שרוצה "להצעיר" את הארגון   המשך קריאה »

אפליה בקבלה לעבודה

די באמירה מפלה, למשל כי "נשים לא מתאימות לתפקיד", כדי להטיל על מעביד פיצוי עונשי.   המשך קריאה »

פס"ד תקדימי: לא צריך לצרף ראיות לכתב התביעה

האם תובעת צריכה לצרף לתביעתה הקלטות להוכחת האפליה? בית הדין הארצי בפסק תקדימי בערעור שהיגשתי קבע שלא   המשך קריאה »

אפליה על רקע השקפת עולם

פסק דין המבהיר מהי אפליה על רקע השקפת עולם. בית הדין: הגנת המחוקק מפני אפליה מחמת השקפה לא נועדה להשקפת אדם אשר נצורה בלבו אלא באה לעגן את...   המשך קריאה »

שאלות על הריון בראיון עבודה

לשאול על הריון בראיון עבודה זה אסור. מה עושים אם בכל זאת שואלים?   המשך קריאה »

תמשיכו לאסוף ראיות. גם הקלטות

עדיף לקבל פרצוף חמוץ מבית הדין מאשר להגיש תביעה ללא ראיות. או לוותר מראש על האפשרות להוכיח את האפליה. בית הדין הארצי לא מוצא בכך פגם   המשך קריאה »
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין הטרדה מינית בעבודה
דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה 2002 - 2016
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין הטרדה מינית בעבודה, דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה 2002 - 2016 developed by: roimil.com
כל הזכויות שמורות לעורכת הדין מיה צחור, עורכת דין
הטרדה מינית בעבודה דיני עבודה וזכויות נשים בעבודה
2002 - 2016
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי, לפי עובדותיו ונסיבותיו של כל מקרה, וכל העושה שימוש במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי, לפי עובדותיו ונסיבותיו של
כל מקרה, וכל העושה שימוש במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי,
לפי עובדותיו ונסיבותיו של כל מקרה, וכל העושה שימוש
במידע, עושה זאת על אחריותו בלבד.
developed by: roimil.com